שאלות ותשובות

מטרת המפקד היא, החזרת כלל האנשים השותפים לערכי הציונות הדתית לכדי כוח פוליטי אחד, מפלגה אחת, אשר תפעל למימוש הערכים המוגדרים כערכי היסוד של הציונות הדתית והחזרת אמון הציבור לגוף פוליטי זה על -ידי קיום פריימריז בציונות הדתית על כל גווניה.

לפוליטיקאים יש את החשבונות שלהם והאינטרסים שלהם שלא תמיד עולים בקנה אחד עם רצון הציבור. גם היום מופעל לחץ על הפוליטיקאים  לחבור למיזם אך רבים מהם חוששים להיות הראשונים שיעשו זאת. על ידי מפקד של עשרות אלפי מתפקדים הפוליטיקאים יראו שהציבור רוצה לבחור את נציגיו ובע"ה כך גם הם יצטרפו למהלך.

בעידן הנוכחי יש טכנולוגיות רבות אשר מאפשרות ליצור הצבעה מקוונת ומהירה עם אבטחה מרבית, ממש דומה לתשלום בכרטיס אשראי. כיום המיזם עובד על אפליקציית coalichain, שבה נדרש זיהוי ע"י צילום עצמי יחד עם תעודה מזהה למניעת זיופים.

ברור! הדבר תלוי רק בנו, ובכמה מתפקדים נצליח לגייס. ככל שיהיו יותר מתפקדים, כך המפלגות לא יוכלו להתעלם מרצון הציבור, ובע"ה יאמצו את הפריימריז.

קודם כל, למימון מנגנון ההתפקדות והפקת הפריימריז. אחרי כיסוי העלויות, יתר הכסף יופנה לקמפיין ההתפקדות כדי לגרום לכמות גדולה ככל האפשר של ציבור להצטרף, מכל הגוונים בציונות הדתית. בנוסף, אפשר למצוא באתר תחת הלשונית "שקיפות", את כל ההוצאות של המיזם מסיבוב ההתפקדות הקודם.

כל בעל זכות בחירה לכנסת ה-24 הרואה עצמו מזוהה עם ערכי הציונות הדתית והימין האידאולוגי. תוכנת הפריימריז תאמת את רשימת המתפקדים לפי ספר הבוחרים של מדינת ישראל, ומי שלא יופיע בו לא יהיה זכאי להצביע בפריימריז.

לצערנו, ההסכמים שנחתמו לא מייצגים את רצון הציבור. הדבר ניכר בבחירות לכנסת ה-23, כאשר רבים ממצביעיה הטבעיים של "מפלגת הציונות הדתית" בחרו להצביע למפלגות אחרות. פריימריז רחבים בציונות הדתית על כל מרכיבה יחזירו את הבחירה לנו, הציבור, והדבר ודאי ישפיע גם על תוצאות הבחירות.

כן. כיוון שתנועת "כוחנו באחדותו" איננה רשומה כמפלגה, גם מי שרשום כמתפקד של מפלגה אחרת יכול להתפקד למיזם. ברגע שהמפלגות יאמצו את המפקד, ע"פ החוק במדינה כל אחד יצטרך לבחור היכן הוא מבטל את התפקדותו.

באמת, לא צריך עוד מפלגה. אנחנו רוצים שהפוליטיקאים יאמצו את המפקד לאחת המסגרות הפוליטיות הקיימות ובכך באמת לא נצטרך להקים מפלגה.

נכון, ניסנו והצלחנו. הצלחנו לפקוד 5188(!) מתפקדים בקצת יותר מחודש, וללא תקצבים חיצוניים. זה נכון שבפעם הקודמת לצערנו בסופו של דבר לא התקיימו פריימריז, אבל אם נמשיך בתנופה וברוח הזו, נצליח להביא את הפוליטיקאים להבנה שאין להם לגיטימציה ציבורית להנהיג ללא פריימריז.

שני התירוצים בהם השתמשו המפלגות בשלושת מערכות הבחירות האחרונות הם: אין לנו זמן ואין לנו כסף. אנחנו עובדים במלוא המרץ בכדי להכין מערכת שלמה של רשימת מתפקדים ואפליקציית הצבעה מאובטחת ל"יום פקודה", בין אם יהיה בחודש הקרוב ובין אם יהיה בעוד 4 שנים.

מאז הבחירות ב-2013, בכל מערכת בחירות נחתם הסכם כזה. לצערנו עד היום ההסכם הזה לא מומש, ולכן סביר להניח שהוא לא ימומש גם הפעם. בנוסף, אנו מכוונים למהלך אחדות גדול יותר, החל ב"ימין בחדש" ועד "עוצמה יהודית".

לוחצים כאן על הקישור, או על לשונית "התפקדות" כאן למעלה באתר, משלמים 18 שקלים באשראי (תשלום מאובטח), וזהו גם אתם קידמתם אותנו לקראת פריימריז בציונות הדתית.

ממש כאן על כפתור צור קשר. תכתב/י לנו במה את/ה רוצה לעזור ואנו נחזור אליך בהקדם.